Koncept Hradec Králové s.r.o.
Koncept Hradec Králové s.r.o.
Střelecká 214, 500 02 Hradec Králové

Tel.: +420 495 521 999
E-mail: info@koncepthk.cz
www.koncepthk.cz

Koncept Hradec Králové s.r.o.
Střelecká 214
50002 Hradec Králové
Tel.: +420 495 521 999
Email: info@koncepthk.cz

Naše řešení

Integrace e-shopu do informačního systému Helios Green

Úvod » Integrace e-shopu do informačního systému Helios Green

Integrace e-shopu do informačního systému Helios Green

Datové propojení internetového obchodu do informačního systému Helios Green otevírá nové možnosti komunikace se zákazníky a podstatně zjednodušuje proces správy produktů, zákazníků a objednávek.

Cílem internetového obchodu E-RIK je poskytnout koncovým zákazníkům uživatelsky příjemné, bezpečné a intuitivní prostředí pro nakupování, správcům systému pak jednoduchou administraci produktů, zákazníků a objednávek.


Správcům systému jsou k dispozici vlastní vyhodnocovací nástroje ve formě přehledných statistik a grafů.
Prostředí internetového obchodu je připraveno využívat i data z Google Analytics a po napojení na prodejní statistiky z informačního systému Helios Green nabízí celé řešení uživatelům pokročilé nástroje pro analýzu prodejního chování zákazníků a dosažených obchodních výsledků.

Datové propojení

Datové propojení internetového obchodu E-RIK a informačního systému Helios Green umožnuje oboustrannou on-line komunikaci a přenos všech potřebných údajů mezi oběma systémy.
Do internetového obchodu E-RIK je možné přenášet nejenom základní popisy zboží, ale i rozšířené popisy, fotografie, kategorizaci produktů, různé cenové hladiny a podporována je i SEO optimalizace, kdy některé údaje jsou pomocí algoritmu generovány přímo v Helios Green a na internetový obchod automaticky přenášeny. Část textů pro SEO je možné pak navíc editovat i ručně.

Importy dat od dodavatelů

Přímo v systému Helios Green je možné nastavit automatické sehrávání dat z externích zdrojů a zajistit následnou aktualizaci informací na skladových kartách, případně i zakládání samotných skladových karet jak na straně e-shopu E-RIK, tak na straně informačního systému Helios Green. Celý proces importu dat probíhá ve třech krocích:

  • Import dat z externích zdrojů (např. dodavatelské ceníky v xls formátu, import dat z B2B portálů nebo xml souborů)
  • Určení produktů v Helios Green, pro které jsou importovaná data určena
  • Aktualizace údajů na skladových kartách probíhá jak v eshopu E-RIK, tak i v informačním systému Helios Green

Rozšíření Helios Green

Standardní funkcionalita informačního systému Helios Green je podstatně rozšířena v modulu Sklad, kde došlo k integraci všech údajů nutných pro aktualizaci produktů nabízených na internetovém obchodě a dále došlo i k rozšíření funkcí v Helios Green nutných pro vyřízení objednávek přicházejících z e-shopu.

Integrace e-shopu E-RIK do Helios Green využívá dále i modul Workflow, pomocí kterého jsou např. optimalizovány logistické procesy na základě dodacích a platebních dispozic zadaných zákazníky na e-shopu. Dochází tak k automatizovanému vyřízení došlých objednávek až po samotnou expedici zboží.